Автори • Василь Зеленчук

Василь Зеленчук

Ґруні та й ґражди, Поетичний комплект

Народився 1973 р. на Гуцульщині (село Криворівня Верховинського району Івано-Франківської області), де проживає й нині.

Освіту здобував на філологічному факультеті Львівського державного університету ім. Івана Франка та в Івано-Франківському богословському інституті. Працював учителем у Бистрецькій та Криворівнянській школах і Верховинському ліцеї, а також Криворівнянським сільським головою.

Написав передмову «Літературний шедевр Гуцульщини» до першого видання роману Петра Шекерика-Дониківа «Дідо Иванчік» та озвучив текст цього твору для аудіокниги.

При Інституті українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України працював над укладанням діалектного словника «Гуцульські говірки. Короткий словник» (Львів, 1997).

У 2015 році побачила світ збірка поезій «Карпати на трьох» (у співавторстві з Петром Мідянкою та Назаром Федораком). У 2016 році став лауреатом літературної премії ім. Ярослава Дорошенка. Твори публікувалися у журналах «Перевал», «Писанка», «Гуцульский калєндар».

Нині обіймає посаду старшого наукового співробітника Криворівнянського літературно-меморіального музею Івана Франка. А перед початком повномасштабної війни з москалями підписав контракт із ЗСУ та проходить службу у Верховинському батальйоні Територіальної оборони.