Ґруні та й ґражди

АвторВасиль Зеленчук
Категорії: Сучасна література, Видавнича колекція "Брустури"
Рік видання: 2022
ISBN: 978-617-8218-16-4
Кількість сторінок: 168

Книжка поезій «Ґруні та й ґражди» — зразок навдивовижу органічного побутування сучасного поета в континуумі традиційної культури Гуцульщини й, зокрема, часопросторі літературного середовища рідної Криворівні з «видіннями і відлуннями» того, що відбувалося в нім за його понад столітню історію. Поет не лише знає, що, але й відчуває, як саме у Криворівні народилися «Тіні забутих предків». У криворівській церкві стоїть і на місці Івана Палійчука з повісті М. Коцюбинського, і на місці Івана Миколайчука з фільму С. Параджанова, і на своєму місці… Він заходить у ґражду під вершком Игреця, споглядає солярні знаки на сволоці, а недремний дідо Иванчік уже підказує ідею «Игрецкої зґарди», вплітає ремінісценції до майбутнього сонетного вінка…

Кучєрєво флоєра сегодне прєде.

Завтра бартку — та й кріс у руку.

Я шє найду, Марічко, тебе аби де 

И з тобов шє си стріну, Дзвінчуку... 

То не тільки від них, то й від себе: у кожного гуцула свій Дзвінчук, у кожному — свій Довбуш…
 

Книжка проілюстрована роботами Василя Шандра.

 

Єк бжьоли запечєтуют рамку з медом и дают людем на пожиток, так и ця книжечька є запечєтанов рамков, де си прєчє вошшіна прадідівскої гуцулскої бесіди, ика хоть використовуєси новов верствов, але є дуже варков перед поступом чєсу.

Автор

 

На нашому сайті ви можете оплатити карткою "єПідтримка". Для коректної оплати карткою "єПідтримка", на сторінці оплати введіть дані картки вручну на клавіатурі. Якщо хочете розділити суму оплати чи виникли інші питання, пишіть нам на пошту: ladiscursus@gmail.com. Термін комплектування замовлення 2-7 днів.

265 
За книгу з твердою обкладинкою
Доставка до відділення по Україні, окрім тимчасово окупованих територій, буде безкоштовною, якщо сума замовлення складатиме 1000 грн і більше.