Автори • Степан Пушик

Степан Пушик

Страж-гора. Роман з народних уст

(26 січня 1944, с. Вікторів, нині Галицького району Івано-Франківської області — 14 серпня 2018, Івано-Франківськ) — український письменник, літературознавець, фольклорист, журналіст, громадсько-культурний і політичний діяч, кандидат філологічних наук, професор Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника.

Лауреат державної премії ім. Т. Шевченка, премій ім. В. Стефаника, П. Чубинського та ін. Член Спілки письменників України та Українського ПЕН-клубу.

Автор багатьох поетичних та прозових збірок, фольклорних записів, книжок для дітей, літературознавчих та краєзнавчих праць. Оригінальні вибрані твори вийшли в 6 томах (7 книгах), у 7 окремих збірках видано записи народних казок, пісень, українських тостів, приповідок.

1981 р. вийшов вершинний твір письменника роман «Страж-гора», у якому автор створив свій своєрідний жанр – «роман з народних уст».

Це розповідь жінки, яка народилася на початку 20-го століття і прожила в одному селі майже 80 років. Яскраву, колоритну, збагачену оповідками, приказками, співанками розповідь, переживаєш разом з нею, її родиною, її сусідами, людьми, які з тих чи інших причин з'явились в її житті…

У 2004 р. Степан Пушик зробив нову редакцію твору, саме в цій редакції роман виходить нині у видавництві «Брустури».