Творення Коломиї

АвторІван Монолатій
Категорії: Історичне, Документальне, Публіцистика
Рік видання: 2023
ISBN: 978-617-8326-23-4
Кількість сторінок: 214

У виданні проаналізовано найголовніші державотворчі процеси у Коломиї в період становлення та існування західноукраїнської державности 1918–1919 рр. (ЗУНР–ЗоУНР). У цей час Коломия була одним із найважливіших економічних і політичних центрів на Галичині. Містові над Прутом судилося відіграти вагому роль у розбудові політичних інститутів новоствореної національної держави, а значні ресурси міста були задіяні і в українсько-польській війні, що розпочалася одразу із проголошенням ЗУНР. Бойові дії хоч і загострили українсько-польський антагонізм у місті, все ж комунікація між обома етнічними групами відбувалася в межах правового поля та відносно толерантного ставлення один до одного. Активно розвивалися місцеве самоврядування, громадські інституції, волонтерський рух, театр, освітні заклади. Коломия набувала рис українського міста, витворилася його українська ідентичність, яка досі впливає на життя коломийців. 

Виклад матеріалу структуровано за хронологічно-тематичним принципом, зокрема розглядаються соціальні, політичні, етнічні, культурні та мілітарні аспекти історії Коломиї, яка вперше за багато століть чужинецької влади почала творити власне українське життя.

 

Замовляйте першу книжку з циклу «Винайдення Коломиї».

 

Термін комплектування замовлення 2-7 днів.

300 
За книгу з твердою обкладинкою
Доставка до відділення по Україні, окрім тимчасово окупованих територій, буде безкоштовною, якщо сума замовлення складатиме 1000 грн і більше.