Discursus починає презентаційний тур проекту "Тарас Мельничук. Віртуальний музей-архів"

Сьогодні в Івано-Франківську стартував презентаційний тур проекту "Тарас Мельничук. Віртуальний музей-архів". Модерували подію розробники сайту - Василь Карп'юк та Мирослав Лаюк. Тепла атмосфера, меланхолія пізньої осені та велична постать, що запалила серця своїми словами. Говорили про зародження ідеї  та створення проету, поділилися цікавими фактами з життя митця, читали його поезію й переглядали фрагмент відео з Тарасом Мельничуком. Занотували для вас найважливіші цитати з презентації.

Василь Карп'юк: "Спілкувався я з Василем Герасим'юком, і він каже: "Ти читав Мельничука?", а я відповідаю: "Ні". Колись чув про нього на уроках літератури рідного краю, але оскільки ті уроки були в кінці навчального року, ніхто особливо тим і не переймався. І так проминуло моє шкільне навчання, де я не знав одного з найкращих українських поетів. І після того, коли Герасим'юк розказав мені про Мельничука, коли я знайшов його тритомник і прочитав, то після цього хочеться кожного питати: "Ти читав Мельничука?" І мені хотілося зробити так, щоби кожен мав можливість взяти й почитати його, недокладаючи багато зусиль у пошуках, щоби ці матеріали були доступні".

 

Мирослав Лаюк: "Мене найбільше цікавить те, щоб цей сайт був доступний якнайбільшій кількості людей, зокрема тих, хто не дуже цікавиться поезією. Тому наш спосіб спілкування з аудиторією побудований на тому, що ми вибираємо найцікавіші речі, які можна сказати про Тараса Мельничука, якісь навіть детективні історії, любовні історії. І, власне, ми шукали якісь найсучасніші способи, щоби говорити до якоїсь ширшої аудиторії, тому для нас дуже важливо було, наскільки добре нам це намалюють, наскільки інтерактивним буде цей сайт".

"Мене дуже вразило те, що, наприклад, коли говорять про Тараса Мельничука, то вибирають якісь геть не найкращі його вірші. Тобто коли говорять про Тараса у Косові чи Івано-Франківську, коли треба продемонструвати якусь ідею, вибирають вірші патріотичні, про Україну, вони, звичайно, у нього хороші, але через те, що люди концентруються саме на  них, вони не помічають значно, як на мене, цікавіших віршів... "