Олекса Довбуш. Лігво Арідника

АвторВасиль Карп'юк
Категорії: Художня проза, Сучасна література, Видавнича колекція "Брустури"
Рік видання: 2022
ISBN: 978-617-7411-65-8
Кількість сторінок: 128

На нашому сайті ви можете оплатити карткою "єПідтримка".

Для коректної оплати карткою "єПідтримка", на сторінці оплати введіть дані картки вручну на клавіатурі. Якщо хочете розділити суму оплати чи виникли інші питання, пишіть нам на пошту: ladiscursus@gmail.com

 

Опришківське життя без пригод не минає, навіть якщо ватага Олекси Довбуша вирішила заховатися від облави в таємній печері. Від смоляків вони, може, й заховаються, але натомість зіткнуться із самим прародителем зла — Арідником. 

Чи зможуть зарадити їхній халепі вивірки Вушко і Носик разом із хлопчиком Павликом? 

Гов, а хто такий Павлик?

 

Першу книжку із серії "Олекса Довбуш. Таємниця Сили" замовляйте ТУТ.

 

Відгуки на книжку «Олекса Довбуш. Таємниця Сили»

 

Як на мене, взірцева книжка в сенсі того, як розповідати сучасним дітям про міфологізованих історичних персонажів.
Хвацький художній текст — цікавий, пригодницький — і при тому хоч і делікатно, однак густо замішаний на етнографічних та історичних реаліях — і взагалі без приміток. 
Цю функцію перебрала на себе Nataliia Kudliak, яка намалювала цю книжку в такій стилістиці, в якій зазвичай малюється нонфікшн! Чудова знахідка!
Та ще й продовження буде — тут розкривається таємниця сили, 
а з Довбушем іще чимало цікавих таємниць пов’язано.
Радий, що мав змогу долучитися до цього проєкту як редактор.

Іван Андрусяк

*
Marvel і DC — це, звісно, цікаво, але як щодо супергероїв, які отримали силу не з космосу і не від укусу радіоактивного павука, а від рідної карпатської землі?
Всі ми знаємо про Олексу Довбуша, але ця книга — не просто адаптація його біографії для маленьких читачів, а історія про справжнього героя, який має не лише відвагу боротись із несправедливістю, а й суперсилу, таємницю якої ми дізнаємось наприкінці оповіді.
П’ятирічній племінниці історія дуже сподобалась. Як на мене, книжка підійде і для п’яти років, і для восьми, і для дванадцяти. Навіть дорослій мені було цікаво! 
Тут велика кількість ілюстрацій, захоплива й проста оповідь і неповторна карпатська атмосфера, завдяки якій так захотілось у гори! ☺️

Anastasiia Gornostajeva

 

*
...Ця книга — приклад, як цікаво і доступно адаптувати напів­історичну-напівміфічну постать під дитяче сприйняття. Перша з повістей, обсягом понад 120 сторінок, яку дитина у неповні п’ять «проковтнула» за п’ять вечорів. ...доповнена охайними графічними ілюстраціями, що кличуть навідатися на Чорногору, на Черемош. А, заодно, і тлумачать милі гуцульські діалектизми.

Yuliya Petronchak-Kozenko

 

*
Хоч я й живу вже кілька років у Харкові, та моя любов до природи та міфів Карпат нікуди не зникла! І знаєте що? Це просто бомба, а не книжка! Я в шаленому захваті. Почну здалеку: по-перше, вона дуже красива, ілюстрації Наталі Кудляк додали дуже цікавого відтінку історії, яку створив Василь. Існує багато легенд про подвиги й «подвиги» Олекси Довбуша, але достовірних фактів не так вже й багато, як, до речі, й супергероїв в українській літературі.

Отож, ми знайомимось з малим гуцуликом Олексою, який з малих років працює, випасаючи овець у Лукина. Лукин своєю чергою не дуже порядний роботодавець і постійно знущається з малого і таких, як він. Таємничі події одного вечора змінять все життя Олекси. А далі його чекатиме дуже багато пригод, перше кохання, вигнання в карпатські ліси 
й знайомство з опришками. І сила... нелюдська сила, яка водночас буде 
і дарунком Бога, і прокляттям диявола.

Це дуже динамічна й захоплива історія, яку я прочитав на одному диханні. Це справді та книжка, яку я б хотів прочитати в дитинстві, а не зараз. Тому не забирайте такий шанс у своєї малечі. Ну і самі прочитайте.

booko_holick

 

*
Цією книжкою ми запровадили новий ритуал у нашій сім’ї: читання вголос☺️ 
Кожного вечора перед сном Олекси я читала кілька розділів.
Текст розповідає про життя відомого гуцула-опришка Олексу Довбуша. Автор проводить для читачів невеликий екскурс у дитинство та молоді роки хлопця. Розпочинає з події, що виявляє неймовірну силу малого Олекси, однак залишає ще багато запитань, відповіді на які читач отримає лише в кінці цієї історії.
...Книжка читається дуже легко. Автор використовує багато діалектизмів, притаманних мові гуцулів, що робить читання ще більш цікавим та особливим...

teach.and.travel.ukr 


*
Чисто випадково побачила цю книжечку перед тим, як вчергове вела екскурсію на знамениті яремчанські стежки Довбуша.
Дуже тішуся такому надбанню. Ця маленька, але неймовірно цікава історія дитинства та становлення Олекси, як ватажка опришків є цінним надбанням в домашню бібліотеку.
Книга-квест рахується дитяча, але написана так захопливо, що я не могла відірватися. Деяких легенд частково не знала, тому навіть з професійної точки зору поповнила багаж оповідей. Особ­ливо цікаво буде їх розповідати, як матиму групи школярів. Діти обожнюють казкових персонажів типу карпатських мольфарів, мавок чи щезників. Не приховуватиму — дорослі також їх полюб­ляють.
Постать Олекси Довбуша оповита щільним серпантином протиріч і таємниць. За стільки років усна народна творчість про опришків так багато всього пройшла, що деякі моменти змішалися з перебільшеннями і стали завуальованою правдою, проте трохи доброї фантазії не зашкодить нікому.
У книзі Карп’юка (до речі, уродженця Косівщини) багато стильних зображень, що лише доповнюють враження. Є карта гір, куди мандрували ватаги опришків. Присутній гуцульський діалект, але це не шкодить зрозуміти суть речень.
Лук’ясь книгу вже оглянув дуже ретельно, тому нам залишається лише почекати декілька років, щоб осягнути текст.
Сподіваюся, Василь не забариться з другою частиною, бо як ні, то як зайду на Ґрегіт та й як почну камінняджі валєти, що аж до Косівських ґрунів долетит ☺
Рідко читаю дитячу літературу, але цю книгу можу сміливо рекомендувати як малим, так і старим.
Оцінка: 10 білих дідочків з 10.

tifammi

 

*
У цій пригодницькій історії чимало настанов і воднораз — жодного моралізаторства. Це направду захоплива історія про бравурного, мовчазного й трохи невпевненого, відважного й прямолінійного Олексу. 
А ще — добротний історичний екскурс.

Орися Грудка, barabooka.com.ua

160 
За книгу з твердою обкладинкою
Доставка до відділення по Україні, окрім тимчасово окупованих територій, буде безкоштовною, якщо сума замовлення складатиме 700 грн і більше.