Ключівські прислів’я, приказки та инше

АвторМикола Савчук
Категорії: Документальне, Видавнича колекція "Брустури"
Рік видання: 2023
ISBN: 978-617-8326-29-6
Кількість сторінок: 208

Відомий дослідник минувшини, Почесний краєзнавець України Микола Савчук пропонує друге, доповнене видання з діалектології рідного села, в якому відкривається краса однієї з наших сільських говірок і талант її творців та носіїв.

 

Наші предки постійно удосконалювали місцеву говірку, збагачуючи її різними приказками, порівняннями, поетичними висловами. Поміж цих мініатюрних діалектних шедеврів є такі, які поширені на ширших теренах Галичини, на вужчих (Покуття й Гуцульщина), частково і в инших краях України, а є суто ключівські.

Видання створене за принципом: написання кожної одиниці якнайбільше наближене до великоключівської говірки, що, звісно, суперечить науковим вимогам. Але я вирішив подавати їх саме так, адже ніхто більше цього не зробить. Хай ці приказки й словосполучення будуть автентичними бодай у моїй книжці.

На словах подано наголоси, часто в дужках є приклади вживання сталих словосполучень та ин. Під більшістю приказок та ин. вміщено в дужках їхнє пояснення, а також розтлумачено багато слів з місцевої говірки.

У книжці вміщено 2060 зразків. Можна припустити, що в ХІХ—ХХ століттях мешканці Великого Ключева вживали щонайменше по 2500 таких приказок, приповідок, прислів’їв тощо, збагачуючи й прикрашаючи нашу сільську говірку.

Микола Савчук

 

Зверніть увагу, зараз триває передзамовлення книжки «Ключівські прислів’я, приказки та инше». Орієнтовний час готовності тиражу 10 грудня 2023 р. Відповідно, всі замовлення будуть виконані після цієї дати. Якщо з цією книжкою замовлені інші видання, то всі книжки будуть надіслані разом.

250 
За книгу з твердою обкладинкою
Доставка до відділення по Україні, окрім тимчасово окупованих територій, буде безкоштовною, якщо сума замовлення складатиме 1000 грн і більше.