Петрук В. "Розсіялась пам'ять світами"

Категорії: Документальне, Історичне
Рік видання: 2014
Кількість сторінок: 161

На нашому сайті ви можете оплатити карткою "єПідтримка".

Для коректної оплати карткою "єПідтримка", на сторінці оплати введіть дані картки вручну на клавіатурі. Якщо хочете розділити суму оплати чи виникли інші питання, пишіть нам на пошту: ladiscursus@gmail.com

 

"1934 року в Коломийському Народному Домі готувалися до відкриття першого Українського музею. Його директор Володимир Кобринський оббивав пороги міської управи, стукав у двері чиновників, урядовців, банкірів, писав звернення до громадських організацій, спілок, громадсько-культурних та політичних діячів - закликав долучатись до формування історичних і мистецько-етнографічних колекцій музею. Діяльним бажанням долучитися до заснування національної за духом музейної справи відгукнувся і колишній учень Коломийської школи деревного промислу, уродженець Мишина, що неподалік Коломиї, Василь Петрук. Художник, який на той час вже вимушено емігрував і жив у містечку Моравська Границя (Чехословаччина), у березні 1934 р. надіслав для музею півтора десятка своїх творів.(...) До 1946 р. відвідувачі мали змогу оглядати роботи Василя Петрука серед інших творів мистецтва, виставлених у музейній експозиції. Згодом вони опинилися у фондосховищі, де їх переховували від вилучення та знищення".

З альбому «Василь Петрук. Розсіялась пам’ять світами» можна довідатися про перипетії долі нашого краянина, його творчу історію, а також в деталях відслідкувати ще одну пригоду – музейні експедиції та дослідження з метою повернення імені Василя Петрука в Україну.
 

Книга розповідає про навчання Василя Петрука в Коломийській школі деревного промислу та Львівській художньо-промисловій школі, приватні студії у професора Валеріана Крицінського та чернівецького художника Миколи Івасюка, чехословацький і німецький періоди.

Видання містить вичерпний архівний матеріал, зокрема листування Василя Петрука із директором народного музею Гуцульщини (теперішній Національний музей) з метою передати власні картини для музейної збірки; фоторепортажі з музейних експедицій до Німеччини та закордонних музеїв, з якими співпрацював мишинський маляр. В альбомі вперше опубліковано найбільшу на нинішній час добірку репродукцій творів цього талановитого митця.

У колекції Національного музею народного мистецтва Гуцульщини та Покуття імені Й. Кобринського зберігається 18 художніх полотен Василя Петрука. В експозиції Музею писанкового розпису представлено сувенірну дерев’яну «Писанку» авторства Василя Петрука, яку жартома називають прототипом улюблених ласощів дітлахів – шоколадного кіндер-сюрприза. Виточена та розписана Василем Петруком писанка теж розділяється надвоє і може містити певний сюрприз-несподіванку.

195 
За книгу з твердою обкладинкою
Доставка до відділення по Україні, окрім тимчасово окупованих територій, буде безкоштовною, якщо сума замовлення складатиме 700 грн і більше.