Гуцульський комплект (Вінценз, мольфари, приповідки, мандри)

Категорії: Видавнича колекція "Брустури", Художня проза
Рік видання: 2021
Кількість сторінок: 1586

До комплекту входять книжки "На високій полонині" Станіслава Вінценза, "Знаки карпатської магії" Громовиці Бердник, "Єзик не має слабости" та "Горлице моя гірська" Романа Киселюка, "Дівчина в карпатах" Мені Мюріел Дові. 

Замовляючи комплект ви економите кошти і отримуєте безкоштовну доставку до відділення Нової пошти чи Укрпошти. А ще ви можете за будь-які книжки на нашому сайті оплатити коштами з картки "єПідтримка".

 

Детальніше про кожну книжку:

На високій полонині

Роман "На високій полонині", написаний Станіславом Вінцензом у Швейцарії і виданий у Варшаві у 1936 р., став першою книжкою багатотомного полотна про Гуцульщину, де зібрано величезний етнографічний матеріал, показано побут, звичаї, духовну культуру гуцулів. Він сам писав, що його призначення «відкривати світові барви та історію Гуцульської Верховини». «На високій полонині» порівнюють з «Тінями забутих предків» Михайла Коцюбинського та творами Гната Хоткевича про опришків.

Роман складається з трьох частин:
Книга перша. За голосом трембіти.
Книга друга. Лісові люди.
Книга третя. Історія свободи або кінець опришкам

Вінценз написав «На високій полонині» на основі народних гуцульських оповідань, переказів, пісень і легенд та на матеріалах старих судових актів. Як він сам пише у «Післяслові» до книги, «автор намагався тільки зреконструювати, сконцентрувати і скласти в цикли старий гуцульський епос, а також творити далі в його духу.

Книжка формату А5, у твердій обкладинці, 544 сторінки.

 

Знаки карпатської магії

В основу книги лягли розмови зі справжнім “непрОстим” – мольфаром Нечаєм, доповнені роздумами Громовиці Бердник про карпатське мольфарство як складову світової шаманської традиції. Робота над цією книгою поклала початок багатолітній дружбі авторки з Михайлом Нечаєм — карпатським примівником, мольфаром і майстром Традиції. Ілюстрації не менш прекрасні за текст – Анастасія Стефурак вміє приворожити читача настільки, що розумієш: художники – це ті самі мольфари, тільки з пензликом чи планшетом замість чарівної палички.

Книжка формату А5, у твердій обкладинці, 224 сторінки.

 

Єзик не має слабости. Гуцульські приповідки...

Творчість Романа Киселюка базується на відчутті величі гір, єдності гуцула із ними. Митець, родом із Делятинщини, що в Карпатах, глибоко відчуває філософію життя горянина, яка відображається у місцевих крилатих висловах.

До книги увійшли декілька тисяч, зібраних Киселюком впродовж п'ятдесяти років, гуцульських приповідок, прислів'їв, прокльонів.

Видання буде цікавим широкому колу читачів.

Книжка формату А5, у твердій обкладинці, 224 сторінки.

 

Горлице моя гірська

Творчість Романа Киселюка приваблює поєднанням традиційного та модерного, трансформацією та синтезом пережитого і надуманого.

Поет родом із Делятина, що у Карпатах, і тому його поезії та проза густо замішані на відчутті величі гір, не пафосної, а дійсної єдності гуцула із ними.

До книжки вибраних творів Романа Киселюка «Горлице моя гірська» увійшли вибрані поетичні твори і проза із книжок «Камінь Довбуша», «Папороть Чугайстра», «Старого двору ліхтарі», «Друге пришестя ріки», «Поцілунок скорпіона», «Post скриптум, любове», «77 неприкаяних строк», «Голос Говерли», «Святе ім’я твоє», «Дух невиказаних притч», «Звізди» та зібрані ним гуцульські приповідки, примітки, прокльони.

Книжка формату А5, у твердій обкладинці, 398 сторінок.

 

Дівчина в Карпатах

Авторка твору — молода емансипована шотландка, яка вирушає самостійно знайомитися з мешканцями далекого краю – Галичини. Влітку 1890-го року вона здійснила кінний перехід через Гуцульщину та Покуття, пройшла по Чорногорі, побувала у Коломиї, Делятині, Косові, Космачі, Жаб’є, проїхала через Львів. Мандрівниця неймовірно щиро описує враження від побаченого, робить філософські висновки, заохочує замислитися над тим, що ми здобуваємо і що втрачаємо з розвитком цивілізації. Українською перекладено вперше.

Книжка формату А5, у твердій обкладинці, 196 сторінок.

 

1000 
За книгу з твердою обкладинкою
Доставка до відділення по Україні, окрім тимчасово окупованих територій, буде безкоштовною, якщо сума замовлення складатиме 500 грн і більше.