Дві книжки видавництва Discursus у коротких списках рейтингу «ЛітАкцент року – 2017»

Дві книжки видавництва Discursus потрапили до коротких списків рейтингу «ЛітАкцент року – 2017».

У п'ятірку в номінації «Поезія» увійшла книжка Василя Карп'юка «Глінтвейн дорогою на Говерлу». 

Це дуже спокійна і розважлива поетична книжка, в якій усе знає своє місце і свій час. Її композиція чітка і виразна, і чотири частини збірки — «серце», «думки», «душа» і «гори» — це не просто маркери, які тематично структурують книжку, а радше пріоритети, на яких будується мала приватна авторова життєва філософія, оправлена в поетичну форму.

Любов, думання про світ, стосунки з Богом і життя серед гір — це основні вектори, які визначають траєкторію письма. А наявність цих чотирьох речей на щодень — любові, думання, віри і життя у своїй малій батьківщині — як видно з погідних інтонацій віршів, і є тим, що робить людину щасливою.

Medium

 

У номінації «Есеїстика й художній репортаж» до короткого списку потрапила книжка Олександра Клименка «Весь цей літературний джаз».

Це роздуми про життя і мистецтво, мораль і політику, про естетичні та філософські завдання, які розв’язуються у творчості. Одне слово, про all that jazz. 
Як зазначає у передмові Володимир Базилевський, книжка Клименка є логічним продовженням його попередньої праці – збірки літературно-критичних есеїв та інтерв’ю «Від не-початку і до не-кінця». «Весь цей літературний джаз» – інтелектуальна подорож територією літературно-музичної синестезії. Подорож у напрямку світоглядного перехрестя, де творчість урівнюється з життям, де роль письменника означає бути людиною не лише у часі написання твору, а й у повсякденному житті. Книжка містить есеї та інтерв’ю з відомим письменником.

Medium 23660053 10159604121740055 83153490 o

 

«Голосувати за прочитані книжки мали право всі автори сайту «ЛітАкцент» (і виставляти бали від 0 до 10).  – повідомляє портал. – Від сьогоднішнього дня й до дня, коли буде остаточно визначено й нагороджено переможців (дату оголосимо окремо, й вона збігатиметься із датою засідання журі) над книжками з короткого списку працюватиме журі – окреме для кожної номінації. Склад журі цьогоріч такий: номінація «Поезія»: Гусейнова Олена, Дрозда Андрій, Стасіневич Євген; номінація «Проза»: Семків Ростислав, Стріха Ярослава, Трофименко Тетяна; номінація «Поезія і проза для дітей»: Мамчич Олеся, Мельникова Діана, Чернишенко Володимир; номінація «Есеїстика»: Романцова Богдана, Терен Тетяна, Цимбал Ярина. Книги авторства учасників журі премії участі в номінуванні не беруть».

Весь перелік коротких списків тут.